Avrupa Birliği’nde Covid-19 konusunda alınan vergi tedbirleri

Mayıs 5th, 2020|Avrupa Birliği’nde Covid-19 konusunda alınan vergi tedbirleri için yorumlar kapalı

Koronavirüs (Covid-19) salgını, tüm dünyayı etkisi altına aldı ve ülkeler nakdi yardımdan mali yardım paketlerine, bağış kampanyalarına pek çok önlemler aldı. Avrupa Birliği (AB) de 37 milyar euro değerinde bir Covid-19 önlemler paketi açıkladı. Ülkeler vergi alanında dolaylı tedbirleri de yürürlüğe koydu. AB üye devletlerinin ileriye dönük tedbirleri şu şekilde:

2020 yılında yararlanabileceğiniz SGK teşvikleri

Nisan 29th, 2020|2020 yılında yararlanabileceğiniz SGK teşvikleri için yorumlar kapalı

Büyük, orta ve küçük büyüklükteki işletmeler, çalışan sayısı sınırı olmaksızın sigortalı çalışanları için ödediği sigorta priminde teşvik, destek ve indirimden faydalanarak personel maliyetlerinden tasarruf edebiliyor. Yasal süre içerisinde tahakkuk eden sigorta primlerini ödemiş olmak ve aylık prim-hizmet belgelerini vermiş olmak, gecikme cezası/zammı ve idari para cezaları borcu bulunmamak, borcu varsa yapılandırılmış (taksitlendirilmiş) olmak, kayıt dışı sigortalı çalıştırmamak gibi koşullarla işveren teşviklerinden siz de yararlanabilirsiniz. 2020’de yararlanabileceğiniz SGK Teşvikleri hakkında her şeyi bu blog dosyamızda derledik. 

TOBB’dan işletmelere nefes aldıracak “Nefes Kredisi” desteği

Nisan 29th, 2020|TOBB’dan işletmelere nefes aldıracak “Nefes Kredisi” desteği için yorumlar kapalı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, işletmelerin finansman ihtiyaçlarına cevap verebilmek için TOBB Nefes Kredisi adlı desteği bugün itibarıyla devre alacaklarını açıkladı. Hisarcıklıoğlu, “İşletmelere 6 milyar liranın üzerinde kredi imkanı sağlanacak.” dedi.

İş akış yönetimi nedir?

Nisan 26th, 2020|İş akış yönetimi nedir? için yorumlar kapalı

Bir işletmedeki bütün süreçlerin takibinin ve planlanmasının yapılması ve bunun özellikle elektronik ortamda takip edilmesi iş akış yönetimi kavramını açıklamaktadır. Özellikle teknolojinin gelişmesi ve hayatlarımızda kazandığı yer sebebiyle bu süreç tamamen elektronik ortama taşınmıştır.

E-serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) özelliği artık Logo İşbaşı’nda!

Nisan 26th, 2020|E-serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) özelliği artık Logo İşbaşı’nda! için yorumlar kapalı

Binlerce işletme sahibi, Logo İşbaşı‘yla web’den veya mobilden serbest meslek makbuzu kesebiliyor. Siz de Logo İşbaşı’ndaki e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) özelliği ile e-SMM düzenleyip müşterilerinize göndererek pek çok avantaj elde edebilirsiniz.

Covid-19 destek paketleriyle salgının Türkiye ekonomisi üzerindeki etkisi azaltılıyor

Nisan 26th, 2020|Covid-19 destek paketleriyle salgının Türkiye ekonomisi üzerindeki etkisi azaltılıyor için yorumlar kapalı

Koronavirüs (Covid-19) salgını tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altında aldı. Salgının yayılmasının önüne geçmek için sosyal mesafeyi sağlama temeline dayanan pek çok önlem alındı. Yaşam biçiminin değişim hızına paralel olarak, Covid-19 tedbirleri ile Türkiye ekonomisi koruma altına alınıyor. Bu yazımızda koronavirüs süreciyle ilgili alınan ekonomik tedbirleri ve destekleri detaylı olarak anlatıyoruz. 

Uzaktan çalışma nedir, şirketiniz için avantajları nelerdir?

Nisan 18th, 2020|Uzaktan çalışma nedir, şirketiniz için avantajları nelerdir? için yorumlar kapalı

Teknolojinin insan hayatındaki yerinin büyümesi ile birlikte ofis içerisinde çalışma kavramı, yerini çeşitli alternatiflere bırakmaya başlamıştır. Dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, tablet, sosyal platformlar ve zengin yazılımlar sayesinde çalışan ile işveren arası koordinasyon her yerden sağlanabilmektedir.

Teknoloji devi Google’dan KOBİ’lere destek: Google Ads reklam kredisi

Nisan 18th, 2020|Teknoloji devi Google’dan KOBİ’lere destek: Google Ads reklam kredisi için yorumlar kapalı

Corona virüsü (Covid-19), adeta domino etkisiyle tüm dünyaya yayılmaya ve etkisini göstermeye devam ediyor. Salgın, üretimin durmasına ve pek çok sektörün ekonomisinin sarsılmasına neden oldu. Salgından en çok etkilenenlerin başında KOBİ’ler yer alıyor. Teknoloji devi Google, KOBİ’ler için kesenin ağzını açtı ve işletmelerin müşterileriyle iletişimde kalmasına yardımcı olmak için 340 milyon ABD doları değerinde reklam kredisi vereceğini duyurdu. Siz de Google’ın sunduğu destekten yararlanmak istiyorsanız Google Ads reklam kredisi hakkında bilgi edinmek için yazımızın devamını okumalısınız.

Türkiye’de KOBİ’ler için alınan Koronavirüs (Covid-19) önlemleri

Nisan 18th, 2020|Türkiye’de KOBİ’ler için alınan Koronavirüs (Covid-19) önlemleri için yorumlar kapalı

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyaya yayılan, Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak nitelendirdiği Koronavirüs Covid-19 salgını, küresel ekonomiyi olumsuz etkiledi. Küresel çapta hükümetler  tarafından Covid-19 salgınının ekonomiyi olumsuz etkilememesi için birtakım önlemler alındı. Türkiye’de de işverenler ve çalışanlarla ilgili koronavirüs döneminde güven sağlamaya yönelik çeşitli düzenlemeler yapıldı. İşte, Türkiye’de KOBİ’ler için alınan Covid-19 önlemleri.

Logo Yazılım 9 aylık finansal sonuçlarını açıkladı

Kasım 7th, 2019|Logo Yazılım 9 aylık finansal sonuçlarını açıkladı için yorumlar kapalı

Türkiye’nin en büyük bağımsız yazılım şirketlerinden Logo Yazılım, net satış gelirlerini 2019’un dokuz aylık döneminde %24 artırarak 268 milyon TL’ye yükseltti. Şirketin vergi öncesi kârı 62 milyon TL olarak gerçekleşti. Logo’nun e-hizmet platformu ve e-devlet çözümlerinde pazar lideri iştiraki eLogo, müşteri sayısını %35 oranında artırdı. Logo Yazılım, küresel Türk markaları oluşturma hedefiyle yürütülen Turquality® destek programına dahil edilmesiyle birlikte bölgesel güç olma yolundaki adımlarını daha da güçlü ve emin bir şekilde atacak.